Rektor ocenil autory osmi odborných knih a jedné diplomové práce z právnické fakulty

Ocenění akademici a studentka z právnické fakulty krátce po slavnostním ceremoniálu. Předávání cen se nemohli zúčastnit Jan Hak a Marián Kokeš. Foto: Eva Hrudníková
Středa 16. únor 2022, 12:00 – Text: Eva Hrudníková

Rektor Martin Procházka ocenil autory celkem 53 publikací napříč všemi fakultami Univerzity Palackého. Z toho osm Čestných uznání rektora autorům odborných knih za roky 2020 a 2021 putovalo na právnickou fakultu.

Vedení univerzity každoročně hodnotí také odborné práce a sportovní výkony svých studentů. Cenu za nejlepší vědeckou nebo uměleckou práci studentů bakalářských a magisterských studijních programů za rok 2021 si z rukou rektora tentokrát převzalo 16 studentů. Mezi nimi i Kristýna Šulková, a to za diplomovou práci Přístup obecných soudů České republiky k ústavněprávním a mezinárodněprávním závazkům při rozhodování o nedobrovolných hospitalizacích, kterou napsala pod vedení Maxima Tomoszka z katedry ústavního práva.

Slavnostní ceremoniál udělování cen rektora je tradičním bodem programu Akademického týdne UP. Letošní předávání se uskutečnilo 15. února v aule pedagogické fakulty. Ceny a čestná uznání uděluje rektor ve snaze zvýšit prestiž vědecké práce na olomoucké univerzitě.

Ocenění z PF UP
Čestné uznání rektora autorům odborných knih
(řazeno abecedně)

JUDr. Zdeněk Červínek, Ph.D. | Metoda proporcionality v praxi Ústavního soudu