Právníci roztančili Olomouc. Festival pro studenty připravila fakulta se svým partnerem kanceláří Portos

Festival se uskutečnil v prostoru mezi budovami právnické fakulty. Fotogalerie: Vojtěch Duda
Středa 2. říjen 2024, 8:00 – Text: Eva Hrudníková, Portos

Olomouc hostila druhý ročník festivalu PORTOS Open Air. Jedním z jeho cílů bylo přivítat studenty právnické fakulty v novém akademickém roce. Akce, kterou pořádala právnická fakulta se svým partnerem advokátní kanceláří Portos, nabídla pestrý program plný hudby, tance i her, na jehož tvorbě se podíleli kreativci z Českého národního symfonického orchestru.

„Uvítací akci pro naše studenty pořádanou ve spolupráci s renomovanou advokátní kanceláří Portos jsme si vyzkoušeli již vloni. Jsem přesvědčen, že se více než povedla. Jsem proto velmi rád, že se uskutečnila i letos. Pro naše studenty je to nejen zajímavé zpříjemnění začátku akademického roku, ale především netradiční možnost, jak poznat našeho silného partnera. Propojení fakulty s advokátní kanceláří Portos si vážím a těším se další spolupráci na jiných aktivitách v průběhu právě začínajícího akademického roku,“ řekl Václav Stehlík, děkan PF UP.

Na festivalu, který se uskutečnil poslední zářijovou neděli před budovami PF UP, vystoupila řada jmen tuzemské alternativní scény. Jedinečná byla například spolupráce zpěvačky Mariny Ladudy s raperkou Sia Sai. Ty v rámci společného vystoupení doprovodil slovenský DJ Cut Dem a kytarista Lukáš Chejn. Na pomezí funku, jazzu a soulu pak před diváky balancovala skupina Bio Trio. Na hudební čísla po setmění navázala světelná show v podání uměleckého uskupení Firelovers. Součástí programu byla také soutěž o speciální ceny, které společně předali zástupci advokátní kanceláře Portos a fakulty.

„V minulém roce jsme s našim festivalem pro studenty práv do Olomouce zavítali poprvé. A potvrdili jsme si, že podobné akce mají smysl. Proto jsme rádi, že se v nám ve spolupráci s fakultou a panem děkanem povedlo na minulý ročník navázat. Vracíme se sem rádi, protože Olomouc je plná mladých talentů, ale i skvělých akademiků na poli práva,“ vysvětluje Petr Michal, společník advokátní kanceláře Portos.

Další ze společníků advokátní kanceláře Portos Jakub Hollmann doplnil: „Je pro nás důležité být v kontaktu s mladými právníky a vstřebávat jejich pohled na náš společný obor. Tato akce je skvělou příležitostí, jak je podpořit v profesní rovině, ale také v objevování kultury. Ta je pro nás vedle samotného práva další z důležitých hodnot. Naše kancelář dlouhodobě spolupracuje právě i s Českým národním symfonickým orchestrem, jehož členové se rovněž podíleli na přípravě této akce.“

Nosnou myšlenkou festivalu je mimo jiné ukázat bezbřehé možnosti umělecké kreativity a přispívat ke zkvalitnění akademického a kulturního prostředí v Olomouci.